سوالات متداول

برای یک خانواده 4 نفره حدود 1 کیلو در ماه کافی است،اگر برای خیساندن برنج هم استفاده می کنید حدود 1.5 کیلو در ماه کفایت می کند.

جایگزین نمک های شیمیایی و تصفیه شده بازاری  میشن و توی پخت و پز  و داخل غذا از نمک ها می تونید استفاده کنید ( پیشنهاد میشه نمک را در آخر مراحل پخت اضافه کنید تا خواص نمک حفظ بشه )

توجه کنید که نمک ها در هر سایز و دانه بندی دارای خواص یکسان هستند و هیچ فرقی با هم ندارند . میزان اندازه دانه ها بسته به استفاده شما میتواند درشت و آرد و پودر باشد .

سعی شود در ظروف دربسته و در جای خشک و دور از رطوبت نگهداری شود.

خیر. بر خلاف نمک های تصفیه شده بازاری که تاریخ انقضا دارند سنگ نمکهای تهیه شده از نمکستان (دل نمک، نمک صورتی و آبی ) کاملا طبیعی بوده و تاریخ انقضا ندارند . نمک ها طی میلیون ها سال فرایند به وجود می آید اگر قرار بود خراب شوند و تاریخ انقضا داشته باشد هیچ نمکی در طبیعت باقی نمی ماند.

ابتدا کمی نمک ها را بشورید و زیر نور آفتاب قرار بدید تا کاملا خشک شود بعد با هاون بکوبید و با آسیاب خانگی به هر میزان که دوست دارید پودر کنید .

به صورت ماهانه آباژور و جاشمعی سنگ نمک را با یک دستمال خیس کاملا تمیز کنید و حدود 4 الی 5 ساعت زیر نور خورشید قرار بدهید تا پاکسازی انجام شود . جا شمعی ها را میتوانید زیر شیر آب بشورید و سپس خشک کنید و زیر نور آفتاب قرار بدهید .

استفاده از نمک معدنی برای هیچ یک از اعضای خانواده منعی ندارد .